2021-09-19

אטליז אונליין

מחבר: 1112629

על הזמנת בשרי אטליז אונליין לאירוע על האש

 

הזמנת בשר אטליז אונליין נעשית נפוצה, במיוחד עבור אירועי על האש גדולים. כאשר אתם מתכננים אירוע על האש, חשוב להבין את הכמויות הנכונות, על מנת שכולם ייצאו שבעים ומרוצים. בביצוע ההזמנה של אטליז אונליין קחו בחשבון, את מספר האנשים שצפויים להגיע לאירוע. אנשי בשר מנוסים טוענים בתוקף שכחצי קילו של בשר מסוגים שונים, עבור כל אורח, יעשו היטב את העבודה.

 

גיוון של בשרים

 

באירוע על האש חשוב לגוון את סוגי הבשרים השונים, גם מבחינת מקור הבשר, בקר, כבש, טלה ועוף וגם מבחינת צורתו, נתח סטייק, בשר טחון, כמו קבב, נקניקיות והמבורגרים. הבשרים הנפוצים בישראל עבור מנגל הם, נתחי בקר אנטריקוט, צלעות טלה או כבש, וחזה עוף. חלקי בשר עוף פופולריים נוספים הם, כנפיים וחלקי פנים כגון לבבות וכבדים. במידה והתקציב מוגבל, כדאי להזמין משלוח בשר זול הכולל בעיקר מוצרי עוף לעל האש, שזולים באופן משמעותי, מבשר טלה ובקר. חשוב שגם אם בחרתם להזמין משלוח בשר זול לא לוותר על הגיוון של הסוגים השונים. משלוחי בשר עד הבית של חלקי פנים של עוף עשירים, לצד נקניקיות חריפות והמבורגרים מבשר בקר טחון, יכולים לספק חווית על האש משביעה וטעימה, בעלות קטנה יחסית.

 

נתח שייטל

 

במידה ובחרתם להזמין משלוחי בשר הביתה בתקציב גדול יותר, כדאי לגוון עם אטליז אונליין של בשר בקר וכבש. בתחום הבקר, אתם יכולים ללכת על הנתחים המוכרים כמו, סינטה, פילה ואנטריקוט או להפתיע, למשל עם נתח "שייטל". הנתח מגיע מהאזור האחורי של הפרה, בצמוד ובהמשך למיקום של הסינטה מעל העכוז. הזמנת נתח שייטל ישירות במשלוח אטליז אונליין יבטיח לכם, הפתעה נעימה לאורחים. הטעם של הנתח עמוק, ולמרות שהוא יחסית, דל בשומן הוא עסיסי במיוחד.

 

הזמנת אטליז אונליין ממקום איכותי ומנוסה

 

אם אתם מתכננים אירוע על האש ומתלבטים, לגבי מה כדאי להזמין באמצעות משלוחי בשר עד הבית, אתם במקום הנכון. כל המוצרים שתראו זמינים באתר, טריים ומטופלים על ידי הצוות המנוסה של אטליז חינאווי לקראת ההוצאה של משלוחי בשר הביתה ללקוחות. הגדירו לעצמכם את התקציב העומד לרשותכם ואת כמות המשתתפים והזמינו, מהמגוון האיכותי של בשארה חינאווי. אתם מוזמנים ליצור קשר, כאן באתר, בטלפון או בחנות לשם, קבלת מידע נוסף לגבי נתחים מומלצים או צורות הכנה מומלצות.

בשתי מילים שחוזרות על עצמן כדי להבהיר את הנרטיב:

קצב, בן קצב, בן קצב.

ולא סתם קצב - אחד הקצבים הוותיקים והמוכרים בתל אביב. בש׳ארה חינאווי מלקט, מפרק, מטפל, מישן ומוכר בשרים בקצבייה שלו כבר כמה עשורים, כשהבשר שלו הפך לשם דבר, לכזה שמכתיב את הסטנדרט הגבוה ביותר בישראל. מטיפול בנתחי פרימיום ביישון יבש, קיצוב הנתחים המיוחדים והנדירים ביותר, הכנת המבורגרים עסיסיים ונקניקיות איכותיות עד לכל מוצרי הבקר, טלה, עוף והודו.


אל תתבלבלו - זה לא סתם חינאווי.

זה בשארה חינאווי.

אודותינו